UPL Ltd, Katar’da gerçekleştirilecek 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Bölgesel Destekçisi Oldu

FIFA, sürdürülebilir tarımın dünya lideri olan UPL Ltd’nin, 2022 Katar FIFA Dünya Kupası’nda Güney Amerika pazarının Bölgesel Destekçisi olduğunu duyurdu.

“Sürdürebilirliği Yeniden Tasarlama” amacını vurgulayan UPL, 2022 Katar FIFA Dünya Kupası etkinliklerinin bir parçası olarak Güney Afrika’daki sürdürülebilir tarım faaliyetlerine yatırım yapacak ve karbon ayak izini azaltma projeleri geliştirecek. Ayrıca UPL, Güney Amerika bölgesinde pazarlama kampanyaları ve medya tanıtımları aracılığıyla karbon yakalama teknolojisi (carbon capture technology) gibi gelişmiş tarım uygulamalarına ve kendi markasına olan farkındalığı artıracak ve sosyal yardıma öncülük edecek.

Konu hakkında açıklama yapan FIFA Genel Sekreteri Fatma Samoura şunları söyledi: “Gelecek yılın heyecanla beklenen turnuvası öncesinde UPL’yi Güney Amerika pazarının Bölgesel Destekçisi olarak görmekten çok memnunuz. UPL, kendi sektörüne öncülük eden ve FIFA’nın futbol yoluyla toplumda eğitim ve kalkınmayı destekleme sözünü paylaşan global bir şirkettir.”

İş birliği hakkında konuşan UPL’nin CEO’su Jai Shroff ise şunları ifade etti: “Bizi UPL’in FIFA ile bir araya gelmesinden daha fazla heyecanlandıracak bir şey olamaz. Futbol herkesin konuştuğu bir dil ve dünyanın neresine giderseniz gidin çok seviliyor. Gıda sistemlerinin ne olduğu, nasıl işlediği ve neden dünya için sürdürülebilir olması gerektiğinin anlaşılması konusunda futboldan faydalanabilirsek hem gezegenimiz hem de gezegenimizde yaşayan tüm insanlar kazanmış olur. OpenAg™ hedefimiz, iş birliğini ilerlemenin merkezine koyuyor. Bu ilişki, sürdürülebilirliği yeniden tasarlama ve sürdürülebilir gıda sistemlerini dönüştürme amacı için biçilmiş bir kaftandır.”

2022 Katar FIFA Dünya Kupası, 21 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasında Katar’daki sekiz stadyumda oynanacak.

Önceki yazı
Agrobest, “BestCotton” organizasyonu ile pamuk sonuçlarını ortaya koydu
Sonraki yazı
UPL Türkiye Pazarlama Müdürü Halil Köstekli: “Yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerimizle gıda sistemindeki herkesin kazanmasını sağlıyoruz”

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü