Petektar Tohumculuk, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 48. oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğü ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliği ile belirlenen ‘Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi’ ödüllerini Ankara’da düzenlenen törenle aldı. Tohumculuk sektörünün gururu Petektar Tohumculuk, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 48. sırada yerini aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğü ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliği ile belirlenen ‘Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi’ ödüllerini Ankara’da düzenlenen törenle aldı. Tohumculuk sektörünün gururu Petektar Tohumculuk, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 48. sırada yerini aldı.

Tohumculuk sektörünün öncü kuruluşları arasına yerleşen Petektar Tohumculuk, büyümesini sürdürüyor. Islah ettiği yeni çeşitleriyle fark yaratan ve Türk tarımının gelişmesine katkı sağlayan Petektar Tohumculuk, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 48. oldu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde ve Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, oda ve borsa başkanları ile çok sayıda davetlinin katıldığı törenle Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi ödüllerini alırken, Petektar Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Büşra Yapıcı ve şirket ortağı Mehmet Yapıcı’ya ödüllerini Rifat Hisarcıklıoğlu takdim etti. Petektar Tohumculuk, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında tek tohum şirketi olurken, büyük bir başarıya daha imza atmış oldu.

Başarımızın sırrı çok çalışmak

Petektar Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Büşra Yapıcı, yüzde yüz yerli bir tohumculuk şirketi olduklarını belirterek, titiz çalışmaları ve tüm faaliyetleri yakından takip etmeleri neticesinde bugünkü başarıyı yakaladıklarını söyledi. “Başarımın sırrı çok çalışmak, birebir ıslah çalışmalarını ve gözlemleri yaparak yakından çalışmaları takip etmek” diyen Yapıcı, “Islah sabır isteyen bir meslektir. Biz işimizi deneme yanılma yöntemiyle uzun yıllar emek harcayarak yapıyoruz ve bu çalışmalar sonunda ortaya yeni bir çeşit çıkarıyoruz. Ortaya çıkan tohum istenilen kalitede olunca beraberinde başarıyı da getiriyor. Doğru zamanda, doğru  işleri yapmak, sahip olduğunuz kaynakları doğru kullanmak büyüme başarısını getiriyor. Başarı pes etmemek, düzenli çalışmak ve hayal etmek demektir. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 48. olmak bizim için gurur verici. Önümüzdeki yıllarda daha ön sıralarda yer almak tek hedefim” şeklinde konuştu.

Petektar büyümesini sürdürecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Petektar Tohumculuk’u gönülden tebrik ettiğini dile getirerek, Antalya’nın böyle hızlı büyüyen yatırımcılık örneklerine ihtiyacı olduğunu kaydetti. Petaktar’ın önemli bir başarıya imza attığına vurgu yapan Çetin, bu büyümenin gelecekte de devam etmesini beklediğini ifade etti.

Önceki yazı
Prof. Dr. Tariq Butt: “Türkiye, biyolojik kontrol alanında büyük adımlar atacak”
Sonraki yazı
Hektaş’tan buğdayda dar ve geniş yapraklı yabancı ot mücadelesinde yenilikçi çözüm; Wheater® 45 OD

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü