Hektaş’tan buğdayda dar ve geniş yapraklı yabancı ot mücadelesinde yenilikçi çözüm; Wheater® 45 OD

Hektaş, buğday tarlalarında sorun olan dar ve geniş yapraklı otlara karşı çıkış sonrasında kullanılan Wheater® 45 OD adı yeni selektif herbisitini pazara sundu.

Hektaş, buğday tarlalarında sorun olan dar ve geniş yapraklı otlara karşı çıkış sonrasında kullanılan Wheater® 45 OD adı yeni selektif herbisitini pazara sundu.

Bitki Koruma Sektörünün önemli firmalarından Hektaş, “Tarımın Doktoru®” sloganıyla bitki ve hayvan sağlığı alanındaki bilgi birikimi ve mevcut ürünleri ile Türk tarım sektörünün çözüm ortağı olarak yeni ürün çalışmalarına başarılı şekilde devam ediyor. Bu yıl farklı etki mekanizmasına sahip modern bir herbisit olan Wheater 45® OD adlı herbisiti buğday yabancı ot pazarına sundu. Hektaş’tan yapılan yazılı açıklamada, yeni herbisit hakkında şu bilgilere yer verildi: 2017 yılı itibarıyla satışa sunulmuş olan Wheater 45® OD’nın, ülkemizin buğday yetiştirilen bölgelerinde Hektaş’ın satış ve teknik ekipleri tarafından ürünün doğru ve güvenli uygulama şekli bire bir anlatılarak tanıtımı etkin bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Aynı zamanda modern OD formülasyona sahip Wheater® 45 OD herbisiti, seçici sistemik etkiye sahip olup, dar ve geniş yapraklı yabancı otların sürgünlerinden alınarak etkili olmaktadır. Hektaş, Türk çiftçisine teknolojik ürünler sunmak için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir. Formülasyon teknolojileri konusunda Avrupa ve dünyada belli başlı firmalarla aynı düzeydedir. OD Formülasyon (Yağ Bazlı Süspansiyon Konsantre), sistemik aktif maddelerin biyolojik etkisini daha iyi hale getiren bir formülasyon şeklidir. OD formülasyonun sağladığı avantajlar şu şekildedir:

 

  • Yaprakta tutunma, yayılma alanı artar.
  • İlacın bitkideki yüzey kaplama alanı artar.
  • Yağmurla yıkanmaya karşı dayanıklılık artar.
  • İlacın bitki bünyesine geçiş ve yaprak içinde yayılma hızı artar.
  • SONUÇ; Mükemmel biyolojik performans.”  

 

Wheater® 45 OD’nin Kullanıldığı Bitki ve Yabancı Otlar

BİTKİ ADI YABANCI OT KULLANMA DOZU
Buğday Adi yavşan otu Veronica  hederifolia 40 ml/da
Kısır yabani yulaf Avena sterilis 50 ml/da
Püsküllü çayır Bromus tectorum
Uzun süpürge otu Descurainia sophia
Dil kanatan Galium aparine
Önceki yazı
Petektar Tohumculuk, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 48. oldu
Sonraki yazı
Pamukta Yabancı Ot Kontrolünde Fark Yaratan Çözüm; COTTONEX® 500 SC

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü