Fall Creek® Türkiye’nin Mavi Yemiş Üretiminin Artışında Önemli Bir Oyuncu

Mavi Yemiş, Türkiye’nin meyve endüstrisine nispeten yeni katılan bir ürün olmasına rağmen, üretimi katlanarak artmıştır. Ülkedeki toplam yaban mersini ekim alanı 2019’dan bu yana üç kattan fazla artarak 100 hektardan 2022’de 660 hektara kadar ulaşmıştır.

Artan iç talebe ek olarak, sektör Avrupa ve Orta Doğu da dahil olmak üzere uluslararası pazarlara ihracatta bir artış yaşamıştır. Uygun kâr marjları, Türkiye’nin lojistik avantajlar sağlayan konumu, altyapı ve teknolojiye yapılan yatırımların devam etmesiyle yaban mersini, yetiştiriciler için kazançlı bir fırsat sunuyor.

Fall Creek® gibi kilit oyuncularla yapılan ortaklıklar sayesinde, Türk Mavi Yemişini olağanüstü kalitesi ve lezzetiyle tanınıyor. Fall Creek® sadece üstün genetik ve birinci sınıf bitki stoğu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda iyi bir bahçecilik ve teknik destek de sunuyor. Yerelden yerele bir yaklaşımla, artan verim, iyileştirilmiş meyve kalitesi ve daha fazla kârlılık sağlar.

Dünya Standartlarında Bir Islah Programı

Fall Creek®, 45 yılı aşkın bir süredir mavi yemiş genetiğinin ön saflarında yer almakta ve dünya çapında farklı yetiştirme koşullarında gelişen olağanüstü çeşitler ortaya çıkarmaktadır. Lezzet, verim, hastalık direnci ve adaptasyon kabiliyetine güçlü bir vurgu yapan ıslah programları, yetiştiricileri uzun vadeli başarıya hazırlayan sonuçları sürekli olarak sunmaktadır.

Farklı soğuk bölgelerde bulunan son teknoloji ürünü üç araştırma ve geliştirme tesisi ile bilim insanları, ıslahçılar ve teknisyenlerden oluşan ekipleri, belirli yetiştirme zorluklarının üstesinden gelmek için çok çalışmaktadır. Satış ve yetiştirici destek ekipleriyle birlikte çalışarak yerel üreticilerin her çeşit için neredeyse anında güncel ve özel rehberlik almasını sağlamaktadırlar.

Önceki yazı
ADAMA TURKEY için büyük gurur: AZİMUT® 320 SC
Sonraki yazı
AGCO Massey Ferguson’un Beauvais, Fransa’daki üretim tesisi, ISO 14001 Sertifikası ile ödüllendirildi

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü