AGCO Massey Ferguson’un Beauvais, Fransa’daki üretim tesisi, ISO 14001 Sertifikası ile ödüllendirildi

AGCO’nun dünya çapındaki markası Massey Ferguson, MF traktörlerinin tasarım ve üretiminde küresel mükemmeliyet merkezi olan Beauvais Fransa operasyonlarında Çevre Yönetim Sistemi (EMS) için ISO 14001 Sertifikasını aldığını duyurdu.

ISO 14001, şirketlere kendi öncelikleri ve hedeflerine göre verimli kaynak tüketimi, atıkların en aza indirilmesi ve etkilerin azaltılması yoluyla çevresel performanslarının belirlenmesine, izlenmesine ve kontrol edilmesine yardımcı olacak bir çerçeve sağlayan, uluslararası kabul görmüş bir standarttır.

Ocak 2024’ün sonunda Apave tarafından verilen Beauvais, Fransa Massey Ferguson Kampüsü EMS’nin dünya çapında en çok tanınan standartlara göre sertifikalandırılması, AGCO’nun operasyonlarının ve hizmetlerinin çevresel ayak izini azaltmanın yanı sıra iklim değişimi ile mücadele için somut adımlar atma konusundaki kararlılığını da ortaya koyuyor.

MF Avrupa ve Orta Doğu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, “Kısa vadeli operasyonlar genelinde emisyon azaltımları belirlemeye kararlıyız. ISO 14001 sertifikasına sahip olmak, su, atık, enerji ve emisyonlar da dahil olmak üzere ayak izimizin tüm alanlarında sürdürülebilir uygulamaların geliştirilmesine yardımcı oluyor. ISO 14001 sertifikalı resmi bir EMS geliştirerek Bayilerimiz, Distribütörlerimiz ve Nihai müşterilerimiz, çevre üzerindeki etkimizi yöneten ve en aza indiren en iyi uygulamalara uyduğumuzdan ve aynı zamanda müşterilerimize yaşamlarını destekleyecek çözümler sağladığımızdan emin olabilirler. Daha sürdürülebilir uygulamalara geçiş sağlıyoruz. Bu önemli bir başarıdır ve ekiplerimizin kararlılığının ve sıkı çalışmasının doğrudan sonucudur” diyor.

Son yıllarda Kurumsal Sosyal Sorumluluk, AGCO’nun stratejisinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Massey Ferguson markası, 2023’ten beri sorumlu bir işletme olarak faaliyet göstermeye kararlı ve tüm uygulamalarına ve iş büyümesine rehberlik edecek iddialı hedeflerle 4 sürdürülebilirlik sütunu tanımlamıştır.

Lhotte, “Sürdürülebilir büyümenin 4 temel dayanağı, çiftçiler için sürdürülebilir çözümler, sürdürülebilir operasyonlar, insan potansiyeli ve katılımı ve yerel ekosistemimizde değer yaratmayı içeriyor” diye ekliyor.

Çevre yönetiminin, marka misyonları açısından uzun süredir devam eden bir taahhüt olduğunun altını çizen Thierry Lhotte, “Geçtiğimiz birkaç ay boyunca sertifikasyon sürecini denetleyen ekibe çok teşekkür ederiz. Beauvais’teki ekiplerimizle ve yaşadığımız benzeri görülmemiş zamanların ardından bu sertifikanın gönderdiği olumlu sinyalle gurur duyuyorum. ISO 14001 sertifikası, operasyonlarımızın çevresel ayak izini azaltmaya yönelik iddialı hedeflerimizi destekliyor ve Temmuz 2015’ten bu yana verilen ISO 9001 Sertifikasyonuna ek olarak, işin gerekliliklerini karşılamak için mümkün olan en iyi ve sürdürülebilir organizasyonun kurulduğunu gösteriyor. Kalite yönetim sistemiyle müşterilerimize fayda sağlıyoruz” diyerek sözlerini noktalıyor.

Önceki yazı
Fall Creek® Türkiye’nin Mavi Yemiş Üretiminin Artışında Önemli Bir Oyuncu
Sonraki yazı
CORTEVA BIOLOGICALS MAVİ GÜNLER ETKİNLİĞİ İLE MÜŞTERİLERİNE “MERHABA” DEDİ

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü