ADAMA TURKEY için büyük gurur: AZİMUT® 320 SC

AZİMUT® 320 SC çeltikte, Çeltik yanıklığına (Pyricularia oryzae) karşı drone ile uygulama ruhsatı alarak Türkiye’de bu alanda ruhsatlı ilk ve tek ürün olma gururunu yaşıyor.

AZİMUT® 320 SC mevcut başarı hikâyelerinin yanına, bitki koruma faaliyetlerinin yetiştiricilik şekli nedeniyle zor yapıldığı çeltik tarlalarında yeni başarı hikâyeleri ekleyecek. Sahanın ihtiyaçlarına uygun ürünleri çiftçiyle buluşturmayı amaç haline getiren ADAMA Turkey, son yıllarda giderek artan drone ile uygulama yapılması ihtiyacına karşılıksız kalmamış ve Tarım Bakanlığının yayınlamış olduğu drone ile uygulama yapılabilecek mahsul grubunun içinde bulunduğu çeltik ürününde Çeltik yanıklığına karşı AZİMUT® 320 SC için drone ile uygulama etiket genişlemesi başvurusu yaparak ilk adımı atmıştır. Sonrasında yapılan saha denemelerinde olumlu sonuçlar alan AZİMUT® 320 SC’nin drone ile uygulama ruhsatı Ocak komisyonunda bakanlıkça onaylanmıştır.

Diğer güzel bir haber ise AZİMUT® 320 SC çeltik bitkisinde Çeltik yanıklığına karşı hali hazırda 75 ml/da dozu ile yer aletleriyle yapılan uygulamalarda başarıyla kullanılıyor. Yapılan denemeler göstermiştir ki, drone ile uygulama dozunda herhangi bir doz karmaşası olmaksızın aynı doz olan 75 ml/da dozu kullanılabilir. Çeltik üreticilerinin iş yükünü ve yakıt maliyetini azaltmayı planlayan ADAMA Turkey, drone ile başarılı bir uygulama yapmak için droneun hızına, yüksekliğine, damla çapına ve uygulama genişliğine dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Önceki yazı
Enerjisini tarımın gelişmesine, çiftçilerin kazanmasına harcayan, çok çalışan, sıkı iş takibi yapan, hızlı karar veren, daima ileriye bakan ve yeni fikirlere açık bir iş adamı; TEVFİK FATİH BÜYÜKSARIKULAK
Sonraki yazı
Fall Creek® Türkiye’nin Mavi Yemiş Üretiminin Artışında Önemli Bir Oyuncu

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü