EFORGANİK, yüksek üretim teknolojisiyle bitkilerin özel ihtiyaçlarına çözümler sunuyor

Ziraat Müh. Gülseva Nazlı Alp

Satış ve Pazarlama Temsilcisi

gnazlialp@gmail.com / nazli.alp@eforganik.com.tr

Saikin Serisi, bitkilerin özel ihtiyaçlarına çözüm sunmak üzere yüksek üretim teknolojisi kullanılarak özel formüllerle üretilmiştir. Ürünler, uzman kadro tarafından her aşamada kalite kontrol testlerine tabi tutularak üretimden tüketicilere ulaşana kadar özenle denetlenmektedir. Üretimde, azot, fosfor ve potasyum kaynakları olarak en saf ürünler tercih edilmekte ve bu sayede kaliteli ürün güvenilirliği sağlanmaktadır. Ayrıca, kükürt, magnezyum, kalsiyum gibi hammaddeler dünyanın önde gelen firmalarıyla iş birliği yapılarak ürün formülasyonlarına eklenmektedir.

Ürün içeriğindeki bakır, demir, mangan ve çinko mikro elementleri potasyum EDTA şelatlıdır, bu da topraktaki bu elementlerin bitki için yararsız bileşikler oluşturmasını engeller. Bitkiler, içerdikleri yükseltilmiş mikro element seviyeleri sayesinde hızla besin maddelerini alabilirler. Saikin Serisi, farklı dönemlerde bitkilerin ihtiyaç duyduğu farklı oranlardaki bitki besin elementlerini içeren çeşitli formülasyonlara sahiptir, böylece çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun ürünleri kullanmalarına olanak tanır.

Yüksek konsantrasyondaki ürün, hızlı ve tam çözünme özelliğine sahiptir, bu da bitki beslemede etkinliği arttırır ve bitki tarafından kolayca alınabilir. Ayrıca, düşük EC değeri sayesinde yüksek besleme kapasitesi sağlar ve toprak tuzlanmasına neden olmaz. Saikin Serisi; klor, sodyum ve biüret içermez, bu da damla sulama sistemlerinde güvenli ve kolay kullanımı garantiler, tuz birikimine ve tahribata neden olmaz.

Saikin Serisi, damla sulama sistemlerinde tıkanmaya neden olmayan %100 çözünebilen özellikleriyle öne çıkar ve tüm sulama sistemlerinde güvenle kullanılabilir. Bu gübre, her zaman ve her ortamda yüksek performans sağlayarak bitkilerin %100 büyüme gücünü destekler.

Zengin: “Saikin, Eforganik tarımın en özel ürünlerinden bir tanesidir”

Kıvanç Tarım Sahibi Ali Rıza Zengin, Saikin serisi ile ilgili şu görüşleri dile getiriyor: “İçinde bulunduğumuz dönemde çiftçilerimize ilaç, gübre ve tohum tedariği sağlayan bayiler olarak en fazla zorlandığımız konu ürün seçimi olmaktadır. Müşterilerimize bölgenin isteklerine göre en doğru ürün çeşidini belirleyip en kalitelisini en uygun fiyata tedarik etmek zorundayız. Çiftçilerimize hem ürün tedariği  sağlayıp hem de ziraat mühendisi arkadaşlarımız ve partnerlerimiz ile üretimin her safhasında doğru yolu göstererek danışmanlık hizmetini sunuyoruz. Artık ürünün tedarik edip çiftçiyi kaderiyle baş başa bırakma devri bitti. Herkes elini taşın altına koyup çiftçimize doğru yolu göstermeli. İşte tam burada doğru ve kaliteli ürünü bulmak çok önemli. Biz Kıvanç tarım olarak bölgemizde faaliyet gösteren ve kaliteli ürün satan tedarikçiler ile çalışıyoruz. Bu kaliteli ürünler içerisinde bazı ürünler diğerlerine göre çiftçilerimiz tarafından daha çok istenir duruma geliyor. Saikin bu ürünlerden portföyümüzde bulunanlar içerisinde en iyisi. Bildiğimiz ve kalitesine güvendiğimiz Eforganik tarımın en özel ürünlerinden bir tanesidir. Saikin, kullandığımız NPK’lı ürünler grubunda dekara en az oranlar ile kullanılıp en iyi verim sonuçlarını veren ürünümüzdür. Çiftçilerimizin memnuniyetinden kaynaklı olarak gönül rahatlığı ile sattığımız bir ürün. Saikin, daha az kullanılarak daha fazla verim potansiyeli sağlayan, böylelikle çevreye de daha az zarar veren en ideal NPK’lı üründür. Tüm çiftçilerimize samimiyetimle tavsiye ederim.”

Kaçar: “Saikin, arazide elimizi kuvvetlendiriyor”

Kırcami Lider Tarım Sahibi Yusuf Kaçar, Saikin’in ön plana çıkan özelliklerini şu sözlerle anlatıyor: Antalya’nın Kırcami bölgesinde Kırcami Lider Tarım olarak hizmet vermekteyim. Piyasada birçok kaliteli gübre bulunmaktadır. Saikin de bu gübre markalarından bir tanesidir. Saikin’i ön plana çıkaran özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

* Geniş formülasyon yelpazesine sahip olması, bitkilerin her gelişim dönemine göre uygulama yapmamızı kolaylaştırıyor.

* Gübre tankına döküldüğünde karıştırmaya ihtiyaç duyulmaması ve tankın dibinde tortu bırakmaması çiftçi açısından memnuniyetle karşılanıyor.

* Düşük Ec’ye sahip olması, bitki tarafından hızlı alınabilmesi ve bitkilerde 3-4 gün içinde gözle görünür fark yaratması arazide elimizi kuvvetlendiriyor.

* Arazinin ve bitkinin ihtiyacına göre, damlamadan ve üstten uygulamalarda, düşük dozlarda iyi sonuç alabiliyoruz.* İçeriğinde bulunan mikro elementlerin şelatlı olması, bitkilerin ihtiyaç duyduğu mikro besin element gereksinimini karşılıyor.”  

Önceki yazı
Organo Tarım Teknolojileri A.Ş. Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Kök: “Çevre dostu tarım uygulamalarını destekliyor ve bu alanda öncü çözümler sunuyoruz”
Sonraki yazı
Enerjisini tarımın gelişmesine, çiftçilerin kazanmasına harcayan, çok çalışan, sıkı iş takibi yapan, hızlı karar veren, daima ileriye bakan ve yeni fikirlere açık bir iş adamı; TEVFİK FATİH BÜYÜKSARIKULAK

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü