BAKIRA YÖN VERENLER…

Mustafa Dere

IQV TURKEY Satış ve Pazarlama Ülke Müdürü

Bakır günlük yaşantımızda geniş bir alanda direkt yada dolaylı yollarla kullandığımız  önemli bir elementtir.

Arkolojik kazılardanda anlaşıldığı gibi bakır insanlığın ilk tanıştığı maden çeşitlerinden birisidir ve kullanımı çok eski tarihlere dayanır. Günümüz dünyasında ise en çok kullanılan metal gruplarından birisidir.

Bakır üzerine uzmanlar tarafından  yayımlanmış çok sayıda çalışmalar mevcut olup ülkemiz içinde oldukça önemlidir.

Bakırın fiziksel ve kimyasal özellikleri, iletkenlik gücü onu diğer elementlerden çok farklı bir konuma sokmaktadır. Tarımda önemli bir yeri olmasi yanında asıl kullanım alanları  Enerji sektörü başta olmak üzere  geniş bir alandır. elektrik, elektronik, sanayi, inşaat, ulaşım, endüstriyel donanım, kimya, kuyumculuk, boya sanayi vs.

Günümüzde geleneksel ve organik tarımda kullanılan bakır türevleri pek çok fungal ve bakteriyel hastalıkların kontrolünde  uüreticinin olmazsa olmazıdır ve sıklıkla başvurduğu Bitki Koruma ürünleridir.

Bakır türevlerinin üretimi, Bakır Oksiklorid, Bakır Hidroksit, Bakır Sülfat  yüksek teknolojik yatırım ve bilgi birikimi gerektiren bir alandır.

IQV firmasi olarak Dünya’da 90 yıla yakın süredir bu alanda avrupa standartlarında üretim yapıyor ve Avrupa kriterlerini esas alan bir anlayişla çalışıyoruz.

Sürdürülebilirlik işimizin en onemli anahtarıdır ve bu nedenle zararlı maddelerle bulaşık olmayan  geri dönüştürülmüş bakır kaynaklarıyla da çalışıyoruz

Atık ve CO2 emisyonlarını en aza indirmek çevreye olan sorumluluğumuzun gereğidir.

Kalite kontrol sistemimiz, çapraz kontaminasyonu önlemenin ve tüm üretim süreçlerimizde kullanılan bakırın maksimum saflığını sağlamanın temelini oluşturur.

IQV olarak Avrupa Bakır Çalışma Grubu’nun kurucularından biriyiz ve daha sorumlu ve etkili çözümler sunmak için Avrupa Düzenleyici değerlerini (ERV) geliştiriyoruz.

IQV, yüksek kaliteli ve etkili ürünler üreterek uluslararası alanda değer kazanan ve üretici gözünde  saygın bir marka olmayı hak etmiştir.

Anlayışımız aynı çizgide güçlenerek devam edecektir. IQV-Mahsulünüzü önemsiyoruz.

Önceki yazı
34 yıldır Ziraat Mühendisliği mesleğini aşkla yapan, tarımsal üretimin her aşamasında bulunan, bilgi ve tecrübesini her fırsatta üreticilerle paylaşan isim: HÜLYA KIRIŞIK
Sonraki yazı
Gübre firmalarına yatırım ve teşvik destekleri verilmelidir…

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü