CORTEVA BIOLOGICALS MAVİ GÜNLER ETKİNLİĞİ İLE MÜŞTERİLERİNE “MERHABA” DEDİ

2023 yılında Stoller ve Symborg firmalarını global olarak satın alan Corteva firması, Corteva Biologicals yapılanmasını başlatmış ve bazı fuar katılımları ile yeni yapıyı tanıtmaya başlamıştır. Corteva Biologicals, Mart ayında 1. yılını Türkiye genelinden 300’e yakın müşterisi ile Antalya’da kutlayarak Symborg ve Stoller müşterilerini dinleyen ve dahil eden bir iş modeli ile ilerlemek istediklerinin altını çizdi.  Biologicals EMEA Ticari Direktörü Raphael Godinho, dünya genelinde pazar hakkında bilgi verirken, Corteva Biologicals çalışmalarının nasıl ilerleyeceğine değindi.

Corteva Türkiye Ülke Müdürü Thibaut Chirouzes ise Türkiye’deki Corteva yapılanmasında; tohum-bitki koruma-biyolojik ürünler olarak nasıl bir sinerji ile hizmet sunacağını anlatıp, bu sinerji ile sahada en geniş ekibe sahip tarım firmalarından olduklarını belirtti.

Yeni yapılanmada, Biologicals Türkiye Ticari Lideri Gökhan Abak, Stoller ve Symborg miraslarının birleştiği Biologicals şirketinin 2024 yılı hedeflerinden, müşteriyi merkeze alan ve müşteri ihtiyaçları ile şekillenen iş stratejilerinden bahsederken, 2023 yılını büyük bir başarı ile kapattıklarını, 2024 yılında da güçlü bir şekilde sektörde yer alacaklarını dile getirdi.

Corteva Agriscience Türkiye Bitki Koruma Pazarlama Müdürü Serhan Avcı, Corteva tarafından geliştirilen iki yeni molekül Inatreq™ aktif ve Zorvec™ aktif hakkında bilgilendirmede bulundu. Türkiye’de buğday üretim alanlarında üreticilerin karşılaştığı büyük sorunlardan biri olan yaprak hastalıkları ile mücadelede yeni bir kimyasal sınıfın üyesi olan Inatreq™ aktif maddesini içeren Quake® fungisit çözümü ile buğdayda verim kayıplarına sebep olan septorya yaprak lekesi, tahıl küllemesi ve sarı pas hastalıklarına karşı nasıl uzun süreli koruma sağlanabileceğinden bahseden Avcı, bazı sebze mahsullerinde, bağda ve patateste ruhsatlı olan Zorvec™ molekülünün mildiyö mücadelesine üreticilere nasıl avantajlar sağladığını detaylı olarak anlattı. Avcı, aynı zamanda inovasyona sürekli yatırım yapan ve Ar&Ge çalışmalarını her sene daha da geliştiren Corteva’nın yakın zamanda üreticilerin hizmetine sunacağı yeni moleküller ve etiket genişlemeleri hakkında bilgi verdi.

Corteva Biologicals Tarım ve Pazar Geliştirme Lideri Dr. Canan Yılmaz, “Bitki Yaşamına 360° Bakış” konulu sunumunda, bitkilerin hayatındaki kritik dönemler ve bu dönemlerdeki sorunlara sundukları çözümleri anlattı. Yılmaz, Cellerate ve Hold’u 2024 yılında firmanın üzerinde çalışacağı odak ürünler olarak tanımlanırken, her zaman ki gibi iz elementleri profesyonelce bitki gelişimi için doğru pozisyonlamaları dikkat çekiciydi. Genişleyen ürün portföylerindeki yeniliklerden ve her eklenen ürünün aslında sahadaki bir soruna çözüm olmak üzere yer aldığından bahseden Yılmaz, tarımsal üretim şartları zorlaşırken lokal ihtiyaçları dikkate alan saha çalışmalarının süreceğini, Corteva bünyesinde farklı uzmanlık alanlarının getirdiği tecrübenin üreticilere en iyi biçimde aktarılması için çalışacaklarını ifade etti.

Mavi Günlerde 2023 yılı tarım sektöründeki ticari zorluklar ve kendi çözüm yollarına ilişkin paylaşımı Genç Ziraat firmasından Yasin Yılmaz ve Sunever Tarım firmasından Adem Abdiş dile getirdi.

Corteva Biologicals, Stoller ve Symborg ürünlerinin birleşimi ile güçlü bir portföye sahiptir. Her iki firmanın da pazarda sayısız deneme sonucu ve eşsiz teknik tecrübe birikimi bulunmaktadır. Tarımın gelişmesi ve bu çözüm yollarının aktarımı için uzun yıllardır Stoller ürünlerini tecrübe eden Uni Tarım İşletmesi Yöneticisi Süleyman Aslan sunumunda elma yetiştiriciliğinde SETT, BALANCER, B-FORGE gibi birçok üründen elde ettikleri sonuçları paylaştı. Elma konusunda uzmanlığı ile katkı sağlayan Aslan, aynı zamanda farklı bölgelerdeki elma yetiştiricilerine örnek oldu.

Bir diğer değerli paylaşım, Mycorriza mantarı sevgisini Symborg ürünleri ile başarıya dönüştürmüş olan Bilici Tarım kurucusu Yiğit Bilici tarafından gerçekleşti. Özellikle patates yetiştiriciliğinde Myco Up, Vitasoil gibi ürünlerle sağlanan başarı tarımın geleceği ve topraklarımızın sağlığı için umut verici ve yol gösterici oldu.

Türkiye genelinden teknik ve ticari birçok paylaşımın yaşandığı Mavi Günler etkinliği Sunay Akın’nın “Bir Lider, Bir Vizyon: Atatürk ve Tarım” konulu anlatısı ile ülkemizin eşsiz köklerini, kültürünü hatırlatırken tarımın bu kültür içindeki tartışmasız yerinin altını çizdi. Bilginin ışığında gelişmenin önemi Corteva Biologicals ekibi ve müşterileri için ortak hem fikir noktası oldu. Yeşil tarımın içinde doğanın mavi kalbi olarak yola çıkan Corteva Biologicals ekibi üreticilere olan yakın hizmeti, müşteri odaklı çalışmaları, gelişen inovatif ürün portföyü ile Türkiye tarımında nice başarılı çalışmalar için 2024 açılışını gerçekleştirdi.

Önceki yazı
AGCO Massey Ferguson’un Beauvais, Fransa’daki üretim tesisi, ISO 14001 Sertifikası ile ödüllendirildi
Sonraki yazı
IPARD II PROGRAMI KAPSAMINDA 45 PROJEYE 210,6 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü