UPL, Oyunu Değiştiriyor!

Küresel boyutta sürdürülebilir tarım ürünleri ve çözümleri sağlayıcısı olan UPL, dünya çapında önde gelen ilk beş tarım çözümleri şirketlerinden biridir. UPL, tarım uygulamalarını geliştirerek biyoçözümlerin kullanımını artırma hedefinde de öncü bir rol oynuyor.

FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin bölgesel sponsoru olarak karbon yakalama ve depolama teknolojisi, örtü bitki uygulamaları, azaltılmış toprak işleme gibi iyileştirilmiş tarım uygulamalarına ilişkin farkındalığı artırmayı hedefliyor ve bu bakış açısıyla vizyonlarını ortaya koyuyorlar. Futbolun evrensel bir dil olması aracılığıyla, sürdürülebilir kalkınma, çevre koruma gibi birçok önemli sosyal ve çevresel sorun hakkında farkındalığı artırmak adına ortak bir platformda buluştukları anlaşmayla beraber gençlerin eğitimi ve sağlıklı, aktif bir yaşama kavuşmalarını sağlamak adına durmaksızın çalışıyorlar. Sadece Gigaton Carbon Goal değil, Pronutiva Program ve NPP denemeleriyle her yıl olduğu gibi bu yıl da imkansız diye bir şey olmadığını kanıtladılar. Hem iklim istasyonları hem de tuzak kameralarla da uygulamalarını optimize ederek, başarı oranını daha da artırdılar.

13 Eylül’de Manisa’da gerçekleşen “Pronutiva Tarla Günü” ile üzüm bağlarında konvansiyonel tarım ve biyoçözümlerin bir arada bulunduğu kalıntısız, az kimyasal ile yüksek verim ve kalitenin de mümkün olabileceğini bir kez daha gösterdiler.

Bir başka örnek olarak, 27 Eylül’de Antalya’da gerçekleştirdikleri NPP denemelerde kimyasal kullanımını sıfıra indirerek, tamamen biyoçözümlerle daha az uygulama yaparak daha iyi sonuçlar aldılar. Kazan-kazan-kazan anlayışıyla hem üreticinin hem de paydaşların yanında olduklarını tekrar gösterdiler.

Şu an global çapta NPP, biyoçözüm klasmanında dünyada birinci sırada yer alıyor, bu da UPL’nin de biyoçözümlerdeki liderliğini teyit eder nitelikte. Yıllık olarak yaklaşık %20 büyüme hedefiyle ilerleyen NPP, gittikçe büyümekte ve hem ülkemiz hem de global çapta liderliğini devam ettirmektedir. 

Gelecek hedefleri arasında portföylerinin %40’ını biyolojik çözümlerden oluşturmak ve dijital tarım uygulamalarını geliştirmek bulunuyor. Kimyasalların payını ise %10’a düşürerek sürdürülebilirliği yeniden şekillendirme amacındalar.

Önceki yazı
Gübre firmalarına yatırım ve teşvik destekleri verilmelidir…
Sonraki yazı
Bitki besleme alanında yenilikçi bir marka; AWI

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü