Toros Meram’a İngiltere’den Üstün Başarı Ödülü

Türkiye’nin en büyük entegre biyogaz ve organik gübre tesisi olan Toros Meram Yenilenebilir Enerji, İngiltere merkezli Anaerobik Arıtma ve Biyokaynaklar Birliği (ADBA) tarafından “1 Megavat Üstü Anaerobik Arıtma Öncülüğü” kategorisinde Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Biyogazın potansiyeli konusunda farkındalık sağlamak ve sektördeki yatırımları teşvik etmek amacıyla Londra merkezli  Anaerobik Arıtma ve Biyokaynaklar Birliği (ADBA) ve Dünya Biyogaz Birliği (WBA) iş birliğiyle düzenlenen “Anaerobik Arıtma ve Biyogaz Endüstrisi Ödülleri” sonuçlandı. 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen organizasyonda 10 kategoride 13 birincilik ve 8 üstün başarı ödülü sahibini bulurken, Toros Meram Yenilenebilir Enerji, “1 Megavat Üstü Anaerobik Arıtma Öncülüğü” dalında Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Sektöre yönelik böyle önemli bir organizasyonda ödül almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Toros Tarım, Tarımsal Sanayi Grubu CEO’su Hakan Göral, “Toros Tarım ve Altaca Enerji ortaklığıyla kurulan Toros Meram Yenilenebilir Enerji, biyogazdan elektrik üreterek ülkemizdeki yenilenebilir enerji üretimine katkı sağlıyor. Ayrıca organik ve organomineral gübre üretimiyle tarımda sürdürülebilir bir geleceğin inşasına destek veriyor. Ortak geleceğimizi korumak ve sürdürülebilir bir kalkınma modeli yaratmak üzere hayata geçirdiğimiz bu yatırımın, dünya çapında 130 bini aşkın işletmenin faaliyet gösterdiği bu sektörde, uluslararası bir platformda ödül almasından mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu. 

Toros Tarım ve Altaca Enerji ortaklığında faaliyet gösteren Toros Gönen Yenilenebilir Enerji de 2016 yılında ADBA tarafından alanında dünyanın en iyisi seçilmişti.

Önceki yazı
TİGEM arazisinde yetiştirilen ve ihraç edilen sertifikalı limonun hasadı yapılıyor
Sonraki yazı
Tarımda devrim niteliğindeki projeleri hayata geçirmeyi hedefleyen, çiftçilerin daha kaliteli, sağlıklı ve verimli ürün yetiştirmelerini sağlayan isim: HÜSEYİN BAYSÖZ

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü