Stoller Ailesi Mavi Günlerde Buluştu

Bitki besleme sektörünün öncü firmalarından Stoller, 4-6 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlediği Mavi Günler Etkinliği ile ülke genelinden ve yurtdışından 300’e yakın misafirini ağırladı. Etkinlikte Stoller EMEA Bölge Başkanı Sergio Aguilar, firmanın müşteri odaklı çalışma stratejisini detayları ile aktardı. Ürün odaklı firma yapısından müşteri odaklı firma yapısına geçişin geleceğin çalışma biçimi olduğunu dile getiren Aguilar, “Bir ürün geliştirme yapmak ve buna pazar aramak geçmişte kullanılan bir sistemdi, ancak yeni dünya bizi ürün odağından çözüm odağına doğru şekillendirmektedir. Biz bölgeye, bitkiye o bölgede yaşanan sorunlara yönelik çözüm bulmak, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmaktayız. Geleceğin tarımı daha az girdi ile daha fazla üretim yapmayı gerektiriyor. Karşımızda birçok olumsuz senaryo var ve bunlara çözüm bulmak için çalışmalıyız” dedi.  

Stoller firmasının dünya genelinde 16 fabrikasının olduğunu, yeni fabrikaların Hindistan, Rusya, Kuzey Afrika gibi birçok lokasyonda açılmaya devam edeceğini vurgulayan Aguilar, dünya genelinde hizmet veren tek bir Stoller olduğunu tüm fabrikaların bu birliktelikle aynı kalitede hizmet verdiğini sözlerine ekledi.   

Stoller Turkey Genel Müdürü Gökhan Abak ise Stoller Turkey sorumluluğunda olan bölgelerde gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. 2021 yılını %80 gibi büyük bir oranda büyüme ile kapattıklarını belirten Abak, hizmet kalitesinin artması için ekibi büyütmeye devam edeceklerini söyledi. Müşteri anket sonuçlarında 2020-2021 yılı değerlendirmesinde görülen memnuniyet artışının tüm Stoller Turkey ekibini motive ettiğini kaydeden Abak, 2022 yılı içinde müşteri odaklı, çözüm üreten firma olarak yola devam edeceklerini anlattı.  

Mavi günler eğitimleri dahilinde firma distribütörlerinden Burçak Tarım (Fethiye), domateste Nitro Plus ürünü ile tecrübelerini; Proffarm Tarım (Konya), mısır yetiştiriciliğinde Stoller N-HIB uygulamalarını ve sonuçlarını; İran ihracat müşterisi Mehr Gostar ise şeker pancarında Balancer uygulamalarının etkilerini paylaştı. Tecrübe paylaşımları farklı bölgelerde yetiştiricilik ve bayilik yapan tüm katılımcılar için değerli birikimler sağladı.

Stoller Pazarlama Direktörü Dr. Canan Yılmaz da, bitkilerin yaşantısında gerçekleşen kritik dönemler ve bu dönemlerde bitkilere sağlanması gereken desteklerden bahsetti. Minimum yasası ve Tolerans yasası ile bitki ihtiyaçlarına dikkat çeken Yılmaz, besin elementlerinin önemi kadar fizyolojik dönemlerin hava şartları ile ilişkisinin önemini dile getirdi.  

Mavi günlerde gerçekleşen Stoller Akademi teknik eğitimlerinin ardından kişisel gelişim alanında uzman konuşmacılar; “Çözüm merkezi olarak kazanan ve kazandıran olmak”, “Daha iyi hissetmek elimizde” isimli iki seminer gerçekleştirdi. Eğitim günü hem motivasyon hem rahatlama amaçlı Zumba atölyesi ile kapanırken, katılımcılar farklı alanlardan edindikleri bilgilerden memnuniyetlerini dile getirdi.  

Stoller, gala gecesinde Mavi konsepti ile çalışanı ve müşterileri ile çözüm partneri olma ve birliktelik dileklerini bir kere daha sergiledi.  

Önceki yazı
Sektörümüzün dört gözle beklediği eser çıktı; “Bitkisel Üretimde Yabancı Otlar ve Mücadelesi
Sonraki yazı
FMC Turkey, “FMC İle Tanıştığıma Memnun Oldum” projesiyle çözümlerini üreticilerle tanıştırıyor

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü