Pamukta Yabancı Ot Kontrolünde Fark Yaratan Çözüm; COTTONEX® 500 SC

Bitki Koruma sektörünün önde gelen uluslararası firmalarından Adama, Şubat ve Mart ayları boyunca Türkiye’nin önde gelen pamuk çiftçileri ve bayileri ile buluşarak, COTTONEX® 500 SC pamuk herbisit ilacının tanıtımını gerçekleştirdi.

Bitki Koruma sektörünün önde gelen uluslararası firmalarından Adama, Şubat ve Mart ayları boyunca Türkiye’nin önde gelen pamuk çiftçileri ve bayileri ile buluşarak, COTTONEX® 500 SC pamuk herbisit ilacının tanıtımını gerçekleştirdi. Hatay, Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’da gerçekleşen toplantılarda 600’den fazla katılımcı ile buluşan Adama, toplantılarda dünya genelinde pamuk üretiminin önde olduğu diğer ülkelerde kullanılan lider bitki koruma ürünleri ile ilgili bilgilendirmeleri yaparken, çiftçilerin de pamuk yetiştiriciliğinde karşılaştıkları sorunlarını ve üretici olarak beklentilerini öğrenmeye çalıştı.

Toplantılarda COTTONEX® 500 SC ürününü tanıtan Adama Türkiye Teknik Müdürü Mustafa Orçun Ürün, pamuk üretiminde görülen zorlukların çok çeşitli olduğunu ve buna göre zararlı ve ot kontrolünde birçok bitki koruma ürünü kullanılmakta olduğunu söyledi. Ürün, “Adama olarak yeni alınacak izin ve ruhsatlarla birlikte pamuk üreticilerine modern ve son derece etkili çözümler sunmak için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“Pamuk dünya ekonomisinde olduğu gibi ülkemiz ekonomisi için de önemli bir ticari maldır ve tarımsal ticaretin önemli bir parçasıdır. Her üründe olduğu gibi pamukta da yabancı ot mücadelesi verimin artması ve ürünün kalitesi açısından çok önemlidir” diyen Ürün, şöyle devam etti: “COTTONEX® 500 SC ürünümüz bu noktada üreticilerimizin vazgeçilmez yardımcısı olacaktır. İçeriğinde bulunan Fluometuron aktif maddesi fotosentezi inhibe ederek yabacı ot mücadelesinde etkili olmaktadır. Cottonex® 500 SC pamukta çıkış öncesi kullanılır ve geniş yapraklı yabancı otlara karşı sistemik etkili bir herbisittir. Öncelikle yabancı otların kökleri ve büyüme noktaları tarafından aktif bitki bünyesine alınır. Topraktan uygulanarak kullanılan en etkili herbisitlerden biri olan COTTONEX® 500 SC’nin uygulama zamanında üreticiye esneklik sağlaması, uzun süreli etkisi ve semizotu, kırmızı köklü tilki kuyruğu, sirken ve şeytan elması gibi bir çok yabancı ota karşı çıkış öncesi etkili olması ürünün temel özelliklerindendir.”

Önceki yazı
Hektaş’tan buğdayda dar ve geniş yapraklı yabancı ot mücadelesinde yenilikçi çözüm; Wheater® 45 OD
Sonraki yazı
Çelik: Türkiye hayvancılıkta kendi kendine yeten ülke haline gelecek

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü