FIFA 2022 Dünya Kupası Destekçisi UPL, Karbon Emisyonunun Azaltımı İçin Öncülük Ediyor!

Küresel boyutta sürdürülebilir tarım ürünleri ve çözümleri sağlayıcısı olan UPL, dünya çapında önde gelen ilk beş tarım çözümleri şirketlerinden biridir ve FIFA Dünya Kupası Katar 2022 faaliyetlerinin bir parçası olarak, Güney Amerika’da sürdürülebilir tarım uygulamalarına yatırım yaparken aynı zamanda karbon azaltma projelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Gigaton Karbon Hedefi ismiyle duyurduğu bu projeyle birlikte UPL, 1 milyar ton karbon emisyonunun azaltımı için öncülük edecek ve bu girişim ile dünya çapında 100 milyon hektardan fazla alanı etkileyecek şekilde ölçeklendirecektir.

Futbolun evrensel bir dil olması aracılığıyla UPL, FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin bölgesel destekçisi olarak, Güney Amerika bölgesindeki kampanyaları ve medya yerleşimleri aracılığıyla sosyal yardım programlarına öncülük ederken, karbon yakalama ve depolama teknolojisi gibi iyileştirilmiş tarım uygulamalarına ilişkin farkındalığı artırmayı hedeflemekte ve bu bakış açısıyla vizyonunu ortaya koymaktadır. UPL’in FIFA Vakfı ile Ağustos 2020’de imzaladığı; futbol ile sürdürülebilir kalkınma, çevre koruma gibi birçok önemli sosyal ve çevresel sorun hakkında farkındalığı artırmak adına ortak bir platformda buluştuğu anlaşmayla beraber gençlerin eğitimi ve sağlıklı, aktif bir yaşama kavuşmalarını sağlamak adına harekete geçmiştir.

20 Kasım 2022’de Katar’da gerçekleşen FIFA Dünya Kupasına Türkiye’yi temsilen katılan UPL Türkiye Ülke Müdürü Murat Yahyaoğlu, “Tarım çok zor ve meşakatli bir sektör. Burada paydaşlarımızla birlikte yıl boyu, hatta yıllardır süren yoğun emeğimizin ardından Katar’da bu güzel atmosferi paylaşıyoruz. UPL olarak global çekirdek değerlerlerimize ve hedeflerimize ulaşmaya durmaksızın devam ediyor, Türkiye olarak üstümüze düşenin fazlasını gerçekleştirerek şirketimizi farklı bir seviyeye taşıyoruz. ProNutiva program ve NPP proje denemelerimizle imkansız diye bir şey olmadığını, tek takım tek odak vurgusuyla gerçekleştirdik. Konvansiyonel tarım ve yenilikçi tarım çözümleriyle çiftçimizin yanında olduğumuzun her fırsatta altını çizerken, kimyasal kullanımını en aza indirgeyerek bio-çözümlerin mutlak sonuç olduğunu ve UPL olarak bunu başardığımızı bir kez daha gösterdik.” vurgusunda bulundu. 

Önceki yazı
Çiftçilere kuraklığa dayanıklı bitkileri ekmeleri önerildi
Sonraki yazı
Syngenta Sebze Tohumları, çığır açan yeniliklerini Fruit Logistica 2023’te paylaşacak

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü