Fall Creek, Romanya’da Yaban Mersini Fidanlığının Geliştirilmesi İçin Arazi Satın Aldı

Fall Creek, Moara Vlasiei’de (Romanya) 50 hektarlık bir arazi parselinin önde gelen emlak şirketi Portland Trust’tan satın alındığını duyurmanın heyecanını yaşıyor. Bu dönüm noktası niteliğindeki durum, Fall Creek’in Avrupa pazarındaki büyüme stratejisinde önemli bir anı temsil ediyor.

Satın alınan bu arazi, Fall Creek’in yaban mersini stok üretimi için inovatif ve yeni bir merkez alanı olacak. Bu stratejik hamle, Fall Creek’in tedarik zinciri yeteneklerini güçlendirecek ve Avrupa çapındaki yetiştiricilere yüksek kaliteli yaban mersini bitkileri sağlayacak. Buna ek olarak Fall Creek’in Ar-Ge ekibi, Romanya’da minimum düzeyde bir yaban mersini Uygulamalı Araştırma Çiftliği geliştirmeye yönelik bir girişime de liderlik ediyor. Bu proje, taze pazar için mekanik hasada, iklim adaptasyonuna ve yetiştirme tekniklerinin iyileştirilmesine odaklanarak üstün ve yeni High Chill Yaban Mersini çeşitlerinin gelişiminin hızlandırılmasına odaklanacaktır.

Fall Creek EMEA Bölge Direktörü Burgert van Dyk, şunları söyledi: “Moara Vlăsiei’deki bu arazinin satın alınması büyüme stratejimizin önemli bir parçası olmuştur. Uzmanlığımızı Türkiye’ye taşımaktan heyecan duyuyoruz. Avrupa’ya ve bölgenin tarım arazilerine katkıda bulunacağız. Fall Creek, yalnızca Romanya ve çevre bölgelerdeki yetiştiricilerden tüketicilere kadar tüm sektöre fayda sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yerel topluluğa olumlu çevresel etkiler ve somut faydalar sağlama konusundaki kararlılığını da sürdürüyor. Şu anda şirketin Romanya’da yerleşik, bölgesel operasyonlarımızda aktif olarak yer alan iki çalışanı bulunmaktadır ve yakın gelecekte ek işe alımların yapılması beklenmektedir.”

Önceki yazı
Bayer Tarım Ürünleri Ülke Müdürü Onur Çamili: “Tarım ve sağlık alanında 70 yıldır değer yaratan çözümler üretiyoruz”
Sonraki yazı
Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, yerli ve milli buğday çeşitlerinin hasadına katıldı

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü