Bayer ve Kimitec, yeni nesil biyolojik tarım ürünleri için güçlerini birleştiriyor

Bayer ve Kimitec, biyolojik bitki koruma çözümlerinin ve biyostimülantların geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini hızlandırmaya odaklanan yeni bir stratejik ortaklığa imza attığını açıkladı. Anlaşma çerçevesinde iki şirket, doğal kaynaklardan elde edilen biyolojik çözümlerin yanı sıra, zararlılara, hastalıklara ve yabancı otlara yönelik bitki koruma ürünleri ve bitki büyümesini teşvik edecek biyostimülantlar geliştirmek ve oluşturmak için önemli iş birlikleri yapacak.

Çiftçilere ve üreticilere her türlü doğal tarım ürünü sağlamak amacıyla tarım ve gıda sektörleri için doğal moleküllerin ve bileşiklerin araştırılmasında ve keşfinde 15 yıllık deneyime sahip olan Kimitec, Avrupa’nın en büyük biyoteknolojik inovasyon merkezi konumundaki MAAVi İnovasyon Merkezi’ni işletiyor. Bayer’in ürün geliştirme uzmanlığının, Kimitec’in keşif yetenekleriyle birleşmesi sayesinde biyolojik ürün geliştirilme süreçleri, ölçeklendirilebilen ve geliştirilebilen entegre bitki yönetim çözümleri sunmak üzere hızlanacak.

Bayer Tarım Ürünleri Bölümü Ar-Ge Başkanı Dr. Robert Reiter, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Bayer olarak üreticilere biyolojik çözümlerin faydalarını, öncü tohum özelliklerimiz ile bitki koruma ürünlerimiz ve dijital araçlarımızla desteklenen entegre bir bitki yönetim sisteminin parçası olarak sunmaya kararlıyız. Her üretici, tohum ıslahından zararlı kontrolüne kadar geniş bir yelpazede biyolojik ürünlerden faydalanabilir. Bayer olarak üreticilere daha fazla esneklik sağlamak ve daha fazla değer sunmak için çözüm sistemlerini bir araya getireceğiz.”

Bu anlaşma kapsamında Kimitec, Bayer’in biyolojik ürün geliştirme sürecini hızlandırması açısından önemli rol oynuyor. Biyolojik ürünler Ar-Ge’sinde bir dünya lideri olan Kimitec’in MAAVi Inovasyon Merkezi, uzmanlığını ve sonuca ulaşma süresini kısaltan Yapay Zeka uygulamasını da içeren çığır açıcı teknolojileriyle Bayer’in pazara yeni nesil biyolojik ürünler sunabilme gücünü arttıracak.

Bayer Tarım Ürünleri Bölümü Biyolojik Ürünler Başkanı Benoit Hartmann, “Kimitec ile yaptığımız çalışma; doğadan türetilen, yeni nesil, etkili, güvenilir ve sürdürülebilir çözümlere yönelik ortak vizyonumuzu gerçekleştirmemize yardımcı olacak benzersiz bir hızlandırılmış yol sunarak yenilikçi biyolojik çözümlerin önünü açıyor. Bayer’in Kimitec ile kurduğu ortaklık, farklı stratejik ortaklarımızla birlikte çalışmak ve yeni nesil biyolojik ürünleri üreticilere sunmak için açık inovasyon ekosisteminden nasıl yararlandığımızın çok net bir örneği” ifadelerini kullandı.

Tüketicilerin düşük kalıntılı ve kalıntısız gıda ürünlerine olan talebinin ve perakendeci gıda tedarik standartlarının, üreticileri bitki koruma konusunda yeni inovasyonlar aramaya itmesi sebebiyle biyolojik ürünler pazarının 2028 yılına kadar yaklaşık 25 milyar Euro’ya1 ulaşması bekleniyor. Kimitec 2007 yılından bu yana, sentetik bitki koruma ürünlerine alternatif etkili çözümler ve tamamlayıcı seçenekler sunan etkili biyolojik ürünler geliştiriyor.

Kimitec CEO’su Félix García, “Kimitec 15 yıl önce gıda üretim şeklini değiştirmeye yönelik net bir vizyonla yola çıktı. Bayer ile yaptığımız anlaşma, küresel ayak izimizi genişletmemize ve teknolojimizi ilk kez milyonlarca üreticiye ulaştırmamıza olanak tanıyacağı için vizyonumuzu gerçekleştirmeye yardımcı olacak. Biyolojik çözümler Ar-Ge’sinde ve üretiminde bir dünya lideri olan Kimitec, üreticilere etkinlik veya üretkenlikten ödün vermeyen doğal ve sürdürülebilir çözümler sunuyor. Bayer ile yaptığımız bu anlaşma; üretici, tüketici ve gezegen için anlamlı ve sürdürülebilir çözümler sunmak amacıyla dünyanın önde gelen yenilikçi şirketleriyle ortaklık kurmaya yönelik 360 Açık İnovasyon stratejimizle birebir örtüşüyor” diye konuştu.

Önceki yazı
Edirne’deki kuraklık buğdayda “verim düşüklüğü” riski oluşturuyor
Sonraki yazı
Tarımı bir adım daha ileriye taşımayı ilke edinmiş, yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışan, tarıma gönül, emek veren isim; ERSU USLU

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü