UPL, nurture.farm platformu ile tarımı basit, karlı ve sürdürülebilir hale getiriyor

Üreticiler, çiftçi toplulukları ve gıda sistemleri için dijital bir platform olan  nurture.farm , OpenAg™ ağının bir parçası olarak küresel erişimini ölçeklendiriyor ve genişletiyor. OpenAg™ ağı, sürdürülebilir tarımda dünya lideri olan UPL Ltd tarafından tasarlanmıştır.

nurture.farm platformu, çiftçileri teşvik ederek, çiftçilik yaşam döngüsünün her adımını kapsayan teknoloji odaklı çözümler aracılığıyla gelecek nesiller için tarımı basit, karlı ve sürdürülebilir hale getirir. UPL tarafından tasarlanan  nurture.farm, ürün tedariği, inovasyon ve mekanizasyon konularında açık bir platform olarak faaliyet gösterecektir.

nurture.farm COO’su ve İşletme Başkanı Dhruv Sawhney, “nurture.farm’ın çiftçi toplulukları üzerindeki etkisi, dünya çapında tarım için sürdürülebilirliği yeniden tasavvur etme ve çiftçilerin daha parlak bir geleceği güvence altına almalarına yardımcı olma misyonumuzu ilerletmede önemli bir adımı temsil etmektedir. Dijital platformumuz, değişken hava koşulları, finansal güvensizlik ve bilgi ve mekanizasyona erişim eksikliği gibi bir dizi rakip dış risk ve zorlukla karşı karşıya kalan çiftçi topluluklarına yardımcı olmaktadır. Bizler teknolojiyi demokratikleştiriyor, ortak bir altyapı oluşturuyor ve çiftçileri ve alıcıları sürdürülebilirliği sağlamaya kararlı küresel bir topluluk altında birleştiriyoruz. Çiftçilerin çalışma alanını iyileştirmeye ve gıda sistemlerini daha sürdürülebilir hale getirmeye çalışırken, devrim niteliğindeki platformumuzu yeni pazarlara taşımayı dört gözle bekliyoruz.” diye konuştu.

“nurture.farm’ı OpenAg™ ağına dahil etmekten mutluluk duyuyoruz ve dünya çapında çiftçiler, gıda güvenliği ve sürdürülebilir tarım için fırsatların kilidini açma misyonumuzda oynayacakları rol için heyecan duyuyoruz.” diyen Carlos Pellicer – COO, UPL Ltd. ise, “nurture.farm, yetiştiricilerin gelişmesi için ihtiyaç duyduğu çözümlere, teknolojilere ve hizmetlere erişimi artırarak, ortak refah vaadini yerine getiren ve herkes için sürdürülebilir büyümeyi besleyen gerçek anlamda müşteri odaklı bir ekosistem yaratıyor.” ifadelerini kullandı.

nurture.farm, bütünsel bir yaklaşımla erişilebilirliği, bağlanabilirliği ve esnekliği artırmak ve sürdürülebilir sonuçları güvence altına almak için kapsamlı bir entegre çözüm ekosistemi geliştirmiştir. Anahtar çözümler aşağıdakileri içermektedir:

  • çiftlik – bitkisel ürünlerin sağlığı için çözümleri, danışmanlık hizmetleri, çiftlik düzeyinde mekanizasyon ve dijitalleştirme yoluyla akıllı tarımı büyük ölçekte destekleyerek çiftçilik yaşam döngüsünün her adımında çiftçileri destekler.
  • perakende – perakendecilerin ve çiftçilerin yüksek kaliteli tarımsal girdi ürünleri (bitki koruma ürünleri, tohumlar, tarım ekipmanları, yemler ve daha fazlası) satın almalarını sağlar.
  • ticaret – sürdürülebilir uygulamaların uçtan uca izlenebilirliği, bilgilerin şeffaflığı ve pazarlara kolay erişim yoluyla çiftçileri ve alıcıları birbirine bağlar.
  • sürdürülebilirlik – yenilenebilir uygulamalar yoluyla küresel olarak sürdürülebilir tarımı teşvik eder ve çiftçilerin bunları benimsemelerini sağlar.

2020’nin başlarında piyasaya sürülen nurture.farm, o zamandan beri hem ölçek hem de etki olarak büyümüştür ve şu anda 2,5 milyon km2’den fazla tarım arazisine hizmet vererek dijital platformunda 1 milyondan fazla çiftçiyi ve 50.000 perakendeciyi desteklemektedir. Platform, Hindistan’daki kullanıcılar tarafından iyi karşılanmıştır ve ABD, Güney Afrika, Brezilya ve Avustralya dahil olmak üzere diğer önemli pazarlarda umut verici birkaç pilot proje devam etmektedir.

Sürdürülebilir gıda sistemleri oluşturma misyonunun bir parçası olarak nurture.farm, ürün, hizmet ve proje seçimi yoluyla yenileyici tarım uygulamalarını teşvik etmektedir. Bu misyonu ilerletmek için anız yakma önleme programları, biyolojik ürünler, karbon kredileri ve ödül programları da dahil olmak üzere çok sayıda yeni program yürütmektedir.

UPL Ltd.’nin Küresel CEO’su Jai Shroff, konu hakkında şunları söyledi: “nurture.farm, dünya çapında çiftçiler ve gıda sistemleri için fırsat kilitlerini açan, yetiştiricilerimiz ve toplulukları için ortak refah sağlayan ve çevresel sürdürülebilirliği destekleyen OpenAg™ ağındaki en heyecan verici girişimlerden biridir. nurture.farm’ın Hindistan’daki operasyonlarının başarısı ve ayrıca daha uzak ülkelerdeki pilot projeleri, platformun sağladığı değer yaratımını göstermektedir. nurture.farm’ın daha fazla büyümesine ve etkisine destek vermek için sabırsızlanıyorum.”

Önceki yazı
Anız toprağın geleceği, toprak ise bizim geleceğimizdir
Sonraki yazı
Amik Ovası’nın verimli topraklarında kapya biber hasadına başlandı

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü