FMC Turkey, yenilikçi çeltik çözümlerini “Çeltik Tarla Günleri”nde profesyonel üreticilere tanıttı

Tarım dünyasına yenilikçi ve güvenilir ürünleriyle hizmet veren FMC, Ayer Gıda & Tohumculuk tarafından Gönen’de düzenlenen Ayer Gıda Çeltik Tarla Günlerinde çeltik üreticileriyle buluştu. 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Ayer Gıda Çeltik Tarla Günlerine ziraat odaları, tarım profesyonelleri ve çiftçiler büyük ilgi gösterdi. Ayer Tohumculuğun geliştirmiş olduğu bölgemize uygun çeşitleri tanıyan ekipler yeni türler hakkında bilgi sahibi oldu.

Çeltik üretiminde etkili çözümleri olan FMC Turkey, bitki koruma ürünleri Titan® 48 EC, Reactor® 36 CS, Topguard® EQ ve bitki besleme ürünü olan ACCUDO®’yu ziyaretçileriyle buluşturdu. Çeltik üretiminde Çeltik Yanıklığı (Pyricularia oryzae) hastalığında etkili Topguard® EQ, ziyaretçilerden yoğun talep gördü.

Tarla alanında yer alan stantta ziyaretçilerini ağırlayan FMC Turkey ekibi, çiftçilerin sektör ve ürünler hakkındaki geri bildirimlerini dinleyerek gelişmeye ve ilerlemeye devam ettiğini bir kez daha gösterdi. Ayrıca FMC Kazakistan müşterilerinin ve Kazakistan FMC ekibinin ağırlandığı stant  Kazakistan müşterileri tarafından büyük ilgi gördü.

FMC Turkey Pazarlama Müdürü Onur Demirel, fuarların emekçi çiftçilerle buluşmada çok önemli olduğunu belirtti. Müşterilerine sundukları teknolojiler ve çözümler konusunda ve karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederken onların yanında olmaktan son derece heyecan duyduklarını dile getiren Demirel, “FMC ile Tanıştığıma Memnun Oldum” projesi kapsamında, FMC’nin yenilikçi çözümlerini Türkiye’nin dört bir yanında üreticilerle tanıştırıyor ve onların memnun olmalarını sağladıklarını söyledi.

Önceki yazı
ISTA Tohum Numune Alma ve Numune Almada Kalite Güvencesi Çalıştayı Düzenlendi
Sonraki yazı
‘Çeltiğin Babası’ Halil Sürek: “Türkiye’de çeltik üretimi artıyor”

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü