BAYER TARIM ÜRÜNLERİ EKİBİ TÜRKİYE’NİN TEK PATATES ÖZEL FUARI’NDAYDI!

DLG Fuarcılık tarafından 23-25 Ağustos tarihlerinde Nevşehir’de düzenlenen Patates Günleri Türkiye (Potato Days Turkey); Türkiye’deki, Rusya, Kazakistan ve Ortadoğu’daki üreticileri bir araya getirdi.

Fuarda; üreticisinden, sektöre girdi sağlayan firmalara kadar her paydaş için ülkemizde her geçen gün artan önemi ve stratejik değeri ile ön planda olan patatesin tüm yönleri ile ele alındı.

Fuara katılan ziyaretçiler, patateste karşılaşılan problemlere çözüm sağlayan Bayer’in “Patates Mücadele Programı’’ kapsamında mildiyö mücadelesinde etkili olan Melodika ile Infinito’yu, kök hastalıklarına karşı korumayı artıran biyolojik ürünü Serenade ve yeni tohum fungisiti Emesto Silver ile kolaylıkla çözülemeyen 3 yaygın yabancı otu da kontrol eden Sencor Gold’u yakından görme şansı elde etti. Ziyaretçiler aynı zamanda uydu haritaları ile tarla sağlığı ve ürün su tüketimini izlemeyi mümkün kılan Climate FieldView, yapay zeka ile hastalık ve yabancı otları anında tespit eden MagicScout ve Bayer’in sıvı bitki koruma ürünlerinin orijinal olup olmadığını gösteren Safety Seal gibi Bayer’in dijital teknolojileri hakkında bilgi edindi.

Önceki yazı
Şekerbank’ta çiftçiler ürün bedellerini beklemeden karşılıyor
Sonraki yazı
Hexaferm, Kıraça Tarım İle Tekrar Piyasalarda

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü