BASF, dijital tarım portföyünü güçlendirmek için yenilikçi şirket Horta’yı satın aldı

BASF, dijital tarım çözümlerinde uzmanlaşmış bir İtalyan şirketi olan Horta S.r.l.’yi satın aldı. Horta; üzüm, domates, tahıl ve zeytin gibi ürünler için son derece yenilikçi tarımsal Karar Destek Sistemlerinin (DSS) geliştirilmesinde önemli rol oynamıştır.

İki şirket arasında uzun süredir devam eden bir ortaklığın ardından gerçekleşen satın alma sonucunda, Horta iş devamlılığını sağlamak için tarımsal gıda pazarında mevcut organizasyonu, yönetimi ve köklü markası ile piyasada faaliyet göstermeye devam edecek.

Tarım sektörü, üretim faktörlerinin kullanımını optimize eden ve sürdürülebilir ve hassas tarımı mümkün kılan dijital tarım hizmetlerine giderek daha fazla dayanmaktadır. Bu satın alma sonucunda BASF Tarım Çözümleri, çiftçilerin çalışmalarını destekleyen ve tarımı daha üretken ve çevre dostu hale getiren dijital çözümlere yatırım yaparak portföyünü genişletmeye devam etmektedir.

Tarım Çözümleri EMEA ve BDT Kıdemli Başkan Yardımcısı Gustavo Palerosi Carneiro, BASF olarak, sürdürülebilir verimi desteklemek ve Avrupa Yeşil Mutabakat ve Çiftlikten Sofraya stratejisinin hedeflerine katkıda bulunmak için inovasyon ve dijitalleşmenin kilit faktörler olduğuna derinden inandıklarını belirterek, “BASF olarak dijitalleşmenin büyüme potansiyelini ve fırsatlarını müşterilerimizin yararına kullanmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda Horta, dijital tarım portföyümüzün bir tamamlayıcısı olmaktadır. Bu nedenle, yoğun dijital bilgi birikimini ve benzersiz bir teknolojik teklifi bir araya getiren tüm Horta ekibini aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Akıllı tarım ve gıda çözümlerinde bir İtalyan tarım teknolojisi lideri olarak Horta, inovasyonun Ar-Ge ve üniversite çalışmalarından tarım uygulaması alanına aktarılmasının en iyi örneklerindendir. Horta Başkanı ve Kurucu Ortağı Pierluigi Meriggi, sürekli ve yoğun araştırmalar yürüten son derece yenilikçi bir şirket olduklarını vurgulayarak, “Şirketimizin büyümesini desteklemek için İtalya’da ve tüm dünyada, vizyonumuzu paylaşan ve uluslararası pazarlara erişimi olan güçlü bir ortağa ihtiyacımız vardı. BASF ile birlikte önümüzdeki yıllar için istikrarlı bir büyüme elde edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yenilik ve araştırma, hem BASF’nin Tarım Çözümleri bölümü hem de Horta için kilit faktörlerdir ve Avrupa’da ve tüm dünyada herhangi bir geliştirme projesi için temel gerekliliklerdir. BASF Tarım Çözümleri EMEA Güney Bölgesi Başkan Yardımcısı Alberto Ancora, “İnovasyon odaklı faaliyet ve sürdürülebilir tarıma olan güçlü bağlılığımız, her zaman işbirliğimizin ayırt edici özellikleri olmuştur. Bugün, Horta’nın ileri teknolojik çözümlerini yeni pazarlarda desteklemek için yeni bir aşamaya yön vermeye ve dijital tarım girişimlerimizi yoğunlaştırmaya hazırız” ifadelerini kullandı. 

BASF’nin dijital tarım teklifi hakkında daha fazla bilgi edinmek için DigitalFarming (basf.com) internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Edirne’deki tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesi çiftçilere ‘örnek’ olacak
Sonraki yazı
Astranova Tarım, bitki koruma ve gübreden sonra tohumda da başarı hikayesi yazacak

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü