Astranova Tarım’dan kaliteye büyük yatırım

Astra Industrial Group’un uluslararası Zirai İlaç markası Astranova, yeni bir kalite akreditasyonu daha aldı. Alınan bu sertifika, ürünlerin uluslararası alanda güvenilirliğini ve kalitesini gösterecek.

Astranova Tarım, Şubat ayında dünya genelindeki deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının yeterliliğini test etmek için kullanılan bir standart olan ve ülkemizde TÜRKAK tarafından verilen dünya üzerinde uluslararası geçerliliği olan TS EN ISO/IEC17025 akreditasyon belgesini aldı.

TS EN ISO / IEC 17025, laboratuvar deneylerinin yeterlilik ve guvenirligi için uluslararası kabul görmüş bir standarttır. TS EN ISO / IEC 17025 akreditasyonunu elde etmek için bir laboratuvarın, kalite sistemi, standart çalışma prosedürleri ve laboratuvar uzman çalısanlarının bir bütün olarak değerlendirilmesi ve performansındaki yeterliliğini kanıtlaması gerekir.

Bu yetkinlik, laboratuvarda teknik olarak geçerli bir sonuç elde etme becerisi ile tarafsızlığı, tutarlılığı, güvenilirliği sağlayan bir yönetim sistemini garantiliyor. Dünya Ticaret Örgütü (WTO) üye ülkelerinin, uygunluk değerlendirmesi işlemlerinin güvence altına alındığını, teknik yeterliliklerinin ve şeffaflıklarının sağlandığını gösteren bu akreditasyon sertifikası Astranova Tarım’a uluslararası yüksek güvenirlik kazandırdı.

Astranova Genel Müdürü Derya Özcan, ‘’Kalite asla bir tesadüf degildir, gönülden verilen emek, iyi bir ekip ve vizyoner bakış açısıyla dünyayı yakından takip etmek, yeniliklerin peşinde olmak, beraberinde mutlaka kaliteyi getirecektir. Bu anlamda, daha önce TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri, TS EN ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerini, gerekli altyapı ve prosedür koşullarını yerine getirerek almıştık. Bu belgelere ilave olarak TS EN ISO / IEC 17025  laboratuvar akreditasyonunu da eklemiş olduk.  Uluslararası geçerliliği olan daha doğru ve güvenilir analiz yöntemlerinin ve fiziksel ortam koşullarının büyük bir titizlikle ve bilinçle uygulanması, denetlenmesi, daha kaliteli ürün anlamına gelmektedir. Kalitemizi belgelendirerek çiftçilerimize sunduğumuz ürünleri gönül rahatlığıyla kullanmalarını sağlamak ve dünya genelinde kalitemizi belgelendirerek ihracatımızı arttırmak, hedefimiz ve aynı zamanda çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve ülkemize borcumuzdur.” diye konuştu.

Önceki yazı
BASF, sürdürülebilir tarım için inovasyon portföyünü güçlendiriyor
Sonraki yazı
Rusya, Türkiye’den domates ithalat kotasını artırmaya hazırlanıyor

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü