BASF, yeni çözümleriyle 2017’ye damga vuracak

Son teknoloji ile ürettiği tarım ilaçlarıyla yenilikçi çözümler sunarak ürünlere değer katan BASF, geçtiğimiz ay KKTC’de 2017 müşteri konferansı düzenledi. Türkiye’de zirai ilaç işini yapan en büyük bayilerin katıldığı konferansta, ürün tanıtımları yapıldı ve yeni yıldan beklentiler ortaya konuldu.

Son teknoloji ile ürettiği tarım ilaçlarıyla yenilikçi çözümler sunarak ürünlere değer katan BASF, geçtiğimiz ay KKTC’de 2017 müşteri konferansı düzenledi. Türkiye’de zirai ilaç işini yapan en büyük bayilerin katıldığı konferansta, ürün tanıtımları yapıldı ve yeni yıldan beklentiler ortaya konuldu.

BASF Türkiye CEO’su Buğra Kavuncu, BASF Bitki Koruma Türkiye Ülke Müdürü Bert-Ralf Ottens, Pazarlama Müdürü Sedat Yüksel, Satış Müdürü Mehmet Şişman, Teknik Müdür Dr. Zafer Uçkun ve Ürün Müdürlerinin yer aldığı konferans, iki bölüm halinde yapıldı. İlk konferansa Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin, ikinci konferansa Ege, Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi’nin önde gelen zirai ilaç bayileri katıldı. 2017 Müşteri Konferansı’nın açılışında konuşan BASF Türkiye CEO’su Buğra Kavuncu, ziraat mühendisi olduğunu, bu sebeple tarıma çok önem verdiğini söyledi. 2016’nın Türkiye için her açıdan zor geçtiğini belirten Kavuncu, bu zor yıla rağmen tarım sektörünün büyüme kat ettiğini dile getirdi. BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yarattıklarını vurgulayan Kavuncu, Türkiye’de tarım sektörünün büyümesine ve yeniliklerle tanışmasına önemli katkıda bulunduklarının altını çizdi. BASF Türkiye hakkında bilgi veren Kavuncu, şöyle devam etti: “BASF’nin İstanbul’da bulunan merkez ofisi ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bulunan diğer ofis ve üretim tesislerinde yaklaşık 800 kişi istihdam ediliyor. İstanbul’daki merkez ofis aynı zamanda Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan 78 ülkeyi yönetiyor. Türkiye’de ilk satışını 1880 yılında gerçekleştiren ve 136 yıllık bir geçmişe sahip olan BASF, birçok endüstriyel sektöre kimyasal ürün sağlamayı sürdürüyor ve cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türk ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor.1969 yılında Sümerbank ile başlıca amacı, tekstil, kâğıt, boya ve deri gibi birincil endüstri dallarına ürün sağlamak olan bir ortaklık kuran BASF, daha sonra 1970 yılında tekstil, deri, deterjan ve inşaat kimyasallarının üretildiği ilk fabrikasını Gebze’de faaliyete geçirmiştir. Bu fabrikanın hizmete girmesiyle birlikte BASF, dünya standartlarındaki ürünlerini Türkiye’de üretmeye başlamış, birçok sektörün gelişmesine ve Türk ekonomisine katkı sağlamıştır. BASF Türkiye, halen toplam beş üretim tesisi ve İstanbul merkez olmak üzere diğer şehirlerdeki ofisleriyle faaliyet gösteriyor. Kimyasallar, Fonksiyonel Malzemeler ve Çözümler, Performans Ürünleri ve Zirai Çözümler olmak üzere toplam dört alanda toplanan ürünlerin satışı ile; otomotiv, elektrik ve elektronik, inşaat, deri, deterjan, temizlik, ilaç, kozmetik, hayvan yemi, tarım ve gıda sektörlerine hizmet veriliyor.”

BASF’nin; fungisitler, herbisitler, insektisitler ve tohum uygulama alanlarında geniş bir ürün portföyüne sahip olduğunu hatırlatan Kavuncu, inovatif çözümler üretmeyi sürdürdüklerine vurgu yaptı. Çiftçilerin üretimlerini sürdürmelerini ve kaliteli ürünler elde etmelerini sağlamak için çaba gösterdiklerini kaydeden Kavuncu, 2017’nin Türkiye açısından çok iyi geçeceğini beklediğini sözlerine ekledi.

Buğra Kavuncu’nun konuşmasının ardından BASF Bitki Koruma Türkiye Ülke Müdürü Bert-Ralf Ottens ve Satış Müdürü Mehmet Şişman BASF’nin tarıma bakış açısı, 2016 yılının kendileri açısından nasıl geçtiği ve yeni yıldan beklentileri hakkında sunum yaptılar. Bert-Ralf Ottens, yenilik üreterek müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ettiklerinin altını çizerken; Mehmet Şişman, 2016 yılında bitki koruma alanında satışta en büyük ikinci firma olduklarını aktardı. Şişman, çözüm ortaklarının desteğiyle yakın zamanda liderlik koltuğuna oturmayı hedeflediklerini ifade etti.

En hızlı, en yenilikçi, en güvenli dar yapraklı yabancı ot ilacı; Stratos®

Açılış konuşmalarının ardından yeni çözümlerin tanıtımına geçildi. BASF Tarla Bitkileri Ürün Müdürü Önder Yılmaz, yeni herbisitleri Stratos®  hakkında başarılı bir sunum gerçekleştirdi. Sözlerine, “Biz başarıyı temsil eden bir markayız. Türkiye’nin en hızlı büyüyen tarım şirketiyiz” diyerek başlayan Yılmaz, yabancı otlarla mücadelede Stratos®’un hız kazandırdığını söyledi. Stratos®’u; en hızlı, en yenilikçi, en güvenli dar yapraklı yabancı ot ilacını şeklinde tanımlayan Yılmaz, şu bilgileri verdi: “Stratos®  sistemik bir ilaçtır. Pamuk, mercimek, yer fıstığı, fasulye, şeker pancarı, domates, patates, havuç, ayçiçeği, kanola ve soğan olmak üzere 11 kültür bitkisinde ruhsatlıdır. Hedef otlar; yabani yulaf, kaynaş, kendi gelen buğday, darıcan, çatal otu, kırmızı yabani yulaf, tilki kuyruğu, yumuşak başaklı kuş yemi ve köpek dişi ayrığıdır. Ürünümüz kültür bitkisi ve yabancı ot arasındaki rekabeti hızla bitirir. Yabancı otun kullanımı nedeniyle meydana gelebilecek su kaybını azaltır. Kültür bitkisinin gübrelerden daha fazla faydalanmasını sağlar.”

Önümüzdeki 10 yıla damga vuracak bir aktif madde; Xemium®

BASF Bitki Koruma Teknik Müdürü Dr. Zafer Uçkun da, tarım sektöründe önümüzdeki 10 yıla damga vuracak bir aktif madde olan Xemium®’dan bahsetti. Uçkun, Xemium®  hakkında şunları söyledi: “Xemium® bugünün ve yarının tarımına katkıda bulunacak, bilimin, başarılı ekip çalışmasının ve yenilikçi stratejinin ürünüdür. Xemium® sonulum zincirinde Complex II’yi üst düzeyde engeller. Düşük dozda yüksek etki sağlar. Güçlü tutunma ile yaprak üzerinde daha fazla aktiftir. Uzun süre koruma, yeni Xemium®’un özellikleri arasındadır. Xemium®’lu ürünler yurtdışına gönderilirken hiçbir sıkıntıyla karşılaşılmayacak. Çünkü Xemium® global ruhsatlıdır.”

2017 Müşteri Konferansı, katılımcıların BASF çözümleri hakkında merak ettiklerini sorması ve temennilerini dile getirmeleriyle sona erdi.

Önceki yazı
Petektar Tohumculuk, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 48. oldu
Sonraki yazı
Hektaş’tan buğdayda dar ve geniş yapraklı yabancı ot mücadelesinde yenilikçi çözüm; Wheater® 45 OD

Bizi Takip Edin

E-Bülten

E-Mail Bültenimize Abone Olun Olup Bitenlerden İlk Sizi Haberdar Edelim.

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Menü